Pandemická situácia na Slovensku je podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího napriek zavedeným opatreniam a lockdownu stále zlá. Vláda podľa neho preto uvažuje o mimoriadnom sprísnení zákazu vychádzania. Na výnimky by potrebovali ľudia povolenie úradov.

„Súčasný lockdown nezaberá,“ priznal Krajčí pred pondelkovým (1. februára) rokovaním vlády s tým, že pacientov s covidom v nemocniciach pribúda a je preto potrebné pristúpiť k ešte prísnejšej forme zatvorenia ekonomiky aj spoločenského života. Radiť sa o tom bude v utorok. Podľa vlastných slov so širokým spektrom odborníkov.

Minister zdravotníctva na tlačovke prekvapil, keď uviedol, o akom sprísnení zákazu vychádzania vláda v rámci opatrení uvažuje. Von by sme sa mohli dostať už len s povolením úradov a kontrolovať by to mala podľa Krajčího polícia.

„Ľudia si pošlú SMS vzhľadom na nejakú výnimku, ktorú budú požadovať, a centrála im odošle naspäť správu, ktorá im povolí porušiť zákaz vychádzania na určitý čas, ktorý budú potrebovať na tento úkon, ktorý majú, a tieto SMS správy budú potom kontrolovať orgány, ktoré to majú riešiť, teda najmä príslušníci polície,“ povedal minister. Na druhej strane je pritom podľa neho zákaz vychádzania už aj tak veľmi striktný, ak ho porovnáme s inými krajinami.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.