Expremiér Peter Pellegrini sa ospravedlnil za svoju kritiku vakcinačnej kampane, v rámci ktorej naznačoval, že osobnosti ju podporili za honorár a prednostné očkovanie. Medzitým už stihli reagovať ministerstvo aj jedna z tvárí kampane, herečka Kamila Magálová.

Šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí oznámil v piatok 29. januára spustenie vakcinačnej kampane. Prvými osobnosťami, ktoré jej prepožičali svoje tváre, sú napríklad prezidentka Zuzana Čaputová, profesor Vladimír Krčméry, herečka Kamila Magálová, moderátorka Adela Vinczeová, chodec Matej Tóth, hudobník Ondrej Kandráč či futbalista Marek Hamšík.

Ako býva pri podobných témach zvykom, ani ministerská kampaň Vakcína je sloboda nebola prijatá jednohlasne. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 sa voči jej podobe totiž ohradil napríklad aj expremiér Peter Pellegrini, ktorý navodzoval dojem, že osobnosti sa zapojili do iniciatívy za peniaze a prednostnú vakcináciu.

„Hviezdy by ste mali očkovať až vtedy, keď máte dva milióny vakcín na sklade a viete očkovať ako na bežiacom páse. A nie že najprv hviezdy dáte zaočkovať, aby vám potom robili zadarmo reklamu a starčekovia stále zomierajú,“ povedal šéf Hlasu svojmu oponentovi, predsedovi NR SR Borisovi Kollárovi (Sme Rodina).

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.