Jeden z najmajetnejších ľudí na Slovensku, Jozef Brhel, bol obvinený zo šéfovania organizovanej zločineckej skupine. Jej trestná činnosť sa má týkať zmlúv medzi firmou Allexis a Finančnou správou.

Účel zásahu polície v bratislavskom hoteli DoubleThree by Hilton je po pár hodinách známy. Jozef Brhel, údajný mecenáš Smeru, ktorý má v ňom svoje kancelárie, bol totiž obvinený ako hlava organizovanej skupiny, ktorú má spolu s ním tvoriť aj bývalý šéf Finančnej správy František Imrecze, zadržaný dnes v rámci akcie Mýtnik, a podnikateľ Michal Suchoba.

Trestná činnosť sa podľa informácií denníka Sme týka zmlúv medzi firmou Allexis a Finančnou správou na dodávku služieb v oblasti informačných technológií. Allexis so štátom uzavrela celkovo štyri kontrakty zhruba za 20 miliónov eur.

Zákazkou sa v roku 2019 zaoberal aj Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). „Úrad kritizoval, že daniari využili výnimku z verejného obstarávania určenú pre vojenské zákazky. Na základe výnimky uzavreli potom zmluvy priamo s koncovými dodávateľmi bez akejkoľvek súťaže,“ pripomína denník Sme.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.