Hru a úspech na Wall Street skupiny užívateľov zo stránky Reddit si všimol celý svet. Členovia jedného z fór známeho ako Stávky na Wall Street totiž pomocou nákupu akcií upadajúcej spoločnosti GameStop navýšili cenu ich akcií, čím spôsobili straty bohatým špekulantom.

Užívatelia Redditu spôsobili masívne straty rôznym špekulatívnym finančným fondom, ktoré zarábali na predpokladanom, či niekedy aj vyvolanom, poklese spoločnosti GameStop. Pustili sa totiž do masívneho nákupu akcií tejto firmy. Namiesto predpokladaného poklesu tak prišiel obrovský nárast cien akcií a burzoví makléri prišli o milióny dolárov.

Úspech proti vplyvným a bohatým sa však neodpúšťa. Tak by sa dalo v krátkosti opísať zhodnotenie situácie českého herného scenáristu Daniela Vávru, ktorý je spolumajiteľom spoločnosti Warhorse Studios.

„Toto je dokonalá ukážka dnešnej doby. A tiež to, čo nás čaká, čo sa týka cenzúry, v blízkej budúcnosti. Cenzurovať sa budú nielen politické témy, ale aj ekonomické a zrejme hocičo a hocikto, kto si dovolí vystúpiť z radu a šťať proti vetru,“ píše Vávra, ktorý sa dlhodobo zasadzuje o obranu slobody slova na sociálnych sieťach.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.