Nedeľňajší zjazd Svetového pohára v alpskom lyžovaní v nemeckom Garmisch-Partenkirchene museli organizátori zrušiť. Nahradený bude superobrovským slalomom, v ktorom zabojuje o ďalšie body Petra Vlhová. Napriek neúčasti Michelle Gisinovej hrozí, že Slovenku cez víkend oberie o celkové prvenstvo Švajčiarka.

V piatok ráno sa organizátori rozhodli zrušiť druhý zjazdový tréning v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Nepriaznivé počasie, vytrvalý dážď a zlá viditeľnosť neumožňovali pretekárkam vyrovnané podmienky a predovšetkým bezpečnú prípravu. Keďže pravidlá nedovoľujú usporiadať zjazd bez tréningov, súboj v tejto rýchlostnej disciplíne sa odložil na koniec februára. Petra Vlhová sa tak spolu s ostatnými zjazdárkami predstaví v dvoch pretekoch super-G. Podľa plánu by sa mali sobotňajšie preteky uskutočniť o 11.45 a v nedeľu o 11. hodine.

Cieľ na svahu v nemeckom lyžiarskom stredisku Garmisch-Partenkirchen počas dažďa v piatok 29. januára 2021. Foto: TASR/AP

Gisinová a Shiffrinová si dávajú krátku pauzu

Priama konkurentka o veľký krištáľový glóbus Švajčiarka Michelle Gisinová si po nevydarenom útoku na prvé pódium v obrovskom slalome berie čas na zotavenie. Podľa nemeckého portálu Skiweltcup.TV dáva prednosť načerpaniu síl na majstrovstvá sveta pred znižovaním bodového náskoku Vlhovej. Chýbať bude i Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá sa zatiaľ k rýchlostným disciplínam súťažne nevrátila.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.