Obrovský slalom Svetového pohára v talianskom Kronplatz ovládla Francúzska Tessa Worleyová. Petra Vlhová sa umiestnila na 12. mieste. Po nevydarenom druhom kole Švajčiarky Michelle Gisinovej ostáva na prvom mieste celkového bodovania s náskokom 100 bodov.

Ani po nabitom víkendovom programe si slovenská lyžiarka Petra Vlhová neoddýchla. V utorok dopoludnia štartovala v prvom kole obrovského slalomu v talianskom Kronplatz. Hoci od piatku do nedele súťažila v rýchlostných disciplínach, v rámci možností sa dokázala pripraviť na technickejší pretek.

„Počas zjazdov sme trénovali aj obrovský slalom, takže nepôjdem bez tréningu. Tento kopec poznám, celkom mi vyhovuje. Je dosť členitý a aj ťažší. Budem sa snažiť využiť tie skúsenosti, ktoré mám. Konkurencia je veľmi silná, pôjdem do toho naplno,“ uviedla Vlhová pred pretekmi pre RTVS.

Na náročnosť obrovského slalomu upozorňoval aj asistent trénera Vlhovej Matej Gemza.

„Nikdy sme tu neboli na pódiu. Bude to náročné. Sú tam pasáže zhora, ktoré sú viac-menej rovinaté alebo stredne strmé. Dolná časť je aj strmá, aj odklonená na pravú nohu, čiže tam je to veľmi náročné. Navyše je to v tieni, takže ten výhľad pod nohy je trošku slabší,“ zhodnotil pretekársky kopec pre RTVS.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.