28. januára 2021

Znie z Poľska: Zažili sme desaťročia cenzúry, na obmedzovanie slobody prejavu sme citliví

Znie z Poľska: Zažili sme desaťročia cenzúry, na obmedzovanie slobody prejavu sme citlivíIlustračná fotografia. Foto: TASR/AP

V Poľsku chcú chrániť všetkých ľudí pred cenzúrou na sociálnych sieťach. Uviedol to štátny tajomník poľského ministerstva spravodlivosti Sebastian Kaleta v relácii amerického konzervatívneho komentátora Blenna Becka. Hovoril tam aj o návrhu poľskej vlády proti cenzúre na internete.

Poľský návrh na ochranu slobody slova na sociálnych sieťach rezonuje aj za hranicami tohto štátu. V konzervatívnych kruhoch je často vnímaný ako krok vpred v boji proti tzv. Cancel culture a cenzúre konzervatívcov zo strany technologických gigantov.

Štátny tajomník poľského ministerstva spravodlivosti Sebastian Kaleta o tejto téme hovoril aj v internetovej relácii The Glenn Beck Program, ktorú moderoval známy konzervatívny moderátor Blenn Beck. Spolu s druhým mužom na rezorte spravodlivosti prijali pozvanie do relácie aj komentátor Bill O’Reilly a spevák Aaron Watson.

Poľský predstaviteľ konštatoval, že o verejnej diskusii by nemali rozhodovať anonymní moderátori a ani súkromné spoločnosti.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.