Majitelia barov a reštaurácií v Českej republike sa postavili na odpor voči vládnym opatreniam a navzdory zákazom cez víkend otvorili svoje prevádzky pre verejnosť. Niekoľko prevádzkarov na krátko zadržala polícia.

Napriek hrozbe pokút vo výše až 3 milióny českých korún (115-tisíc eur) sa majitelia vyše 250 prevádzok po celom Česku združení v iniciatíve „Chcípl PES“ rozhodli nechať svoje podniky otvorené pre verejnosť.

Polícia informovala, že pri sobotných kontrolách protestnej akcie zaznamenala po celej Českej republike viac ako 30 reštaurácií otvorených v rozpore s platnými opatreniami proti šíreniu koronavírusu. Všetky boli oznámené správnym orgánom, ale majitelia prevádzok sa nevzdávajú. Sú odhodlaní pokračovať v podobných protestoch a svojim zákazníkom sľubujú, že nechajú otvorené.

Tak ako u nás a mnohých ďalších krajinách aj v Česku platí, že reštaurácie a krčmy môžu vydávať jedlo a pitie iba zabalené cez výdajné okienko. Navyše je u našich susedov otváracia doba stravovacích prevádzok obmedzená len do 20 hodiny večer.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.