Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová sa stala víťazkou superobrovského slalomu v Crans Montane. Domáca pretekárka tak nadviazala na zlepšujúcu sa formu. Druhú priečku obsadila Rakúšanka Tamara Tipplerová, ktorá na víťazku stratila 93 stotín sekundy. Tretia skončila v dnešnom superobrovskom slalome Talianka Federica Brignoneová, ktorej manko na víťazku bolo 1,02 sekundy. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová žiaľ preteky nedokončila, keď sa už v úvodnej pasáži trate nezmestila do nájazdovej brány.

Posledný deň pretekov vo švajčiarskom stredisku Crans Montana patril superobrovskému slalomu. Predchádzajúce dva zjazdy suverénne ovládla Sofia Goggiaová. Talianska lyžiarka patrila aj pred super-G do širšieho okruhu favoritiek.

„Som šťastná, že môžem stáť na pódiu spolu s Elenou (Curtoniovou, pozn. red.). Ona bola moja nočná mora, pretože ma vždy dokázala zdolať, keď sme boli deti. Už myslím na  ďalšie preteky, idem deň za dňom, aby som sa ešte viac zlepšovala. Triumf si užijem, ale myslím už na zajtrajšok,“ citoval Goggiaovú portál gazzetta.it.

Medzi horúce adeptky patrila aj včera druhá Lara Gutová-Behramiová, ktorá sa už z víťazstva v Super-G tento rok radovala. Úvodný superobrovský slalom sezóny vyhrala Češka Ester Ledecká, ktorá včera po páde skončila v ochrannej sieti. Na štarte však olympijská víťazka nechýbala. Po vynechanom zjazde nastúpila do super-G aj oddýchnutá Marta Bassinová, ktorá patrila rovnako do širšieho okruhu favoritiek.

Nečakane rýchly koniec a neznalosť trate

Trať super-G staval taliansky tréner, ktorý chcel zabezpečiť opäť najlepšiu východiskovú pozíciu pre svoje zverenkyne. Petra Vlhová mala za sebou dve výborné predstavenia v zjazde a víkend chcela zakončiť opäť solídnym výsledkom. To sa jej žiaľ nepodarilo. Už po 20 sekundách sa nezmestila do nájazdovej brány a preteky sa pre ňu skončili už v úvodnej časti trate. Štartové číslo 1 jej tak neprinieslo šťastie. Práve úvodný pretekár ma veľký hendikep, pretože počas pretekov nedostáva potrebné informácie o podmienkach na trati. V rovnakej časti chybovala neskôr Holdenerová a pred ňou ešte Venierová.  

Lara Gutová-Behramiová. Foto: TASR/AP

Najrýchlejšiu jazdu superobrovského slalomu predviedla domáca Lara Gutová-Behramiová. Počas jazdy chytila výborný rytmus a po dôležitých doskokoch zvolila vždy ideálnu stopu. Švajčiarka tak nadviazala na výborný výkon zo sobotňajšieho zjazdu, keď brala 2. miesto. Druhá skončila v dnešných pretekoch Rakúšanka Tamara Tipplerová, ktorá si pripísala už druhýkrát v tejto sezóne striebornú priečku. Na víťaznú Švajčiarku stratila 93 stotín sekundy. Tretiu priečku v pretekoch obsadila úradujúca víťazka veľkého krištáľového glóbusu Federica Brignoneová, ktorá na víťazku stratila 1,02 sekundy.

Šancu na ďalšie pódium mala Sofia Goggiaová, ktorá sa však na poslednom skoku pred cieľom nevošla do bránky, a nebola tak klasifikovaná. Jej čas v cieli by stačil na druhú priečku. Rovnaké problémy pred cieľom postretli aj Ester Ledeckú, ktorá len so šťastím prešla poslednú bránku. Z prvých 20 odštartovaných lyžiarok nedokončilo preteky až šesť z nich.

Po náročných troch pretekoch v rade čakajú Vlhovú ďalšie preteky už v utorok. V talianskom Kronplatzi je na programe obrovský slalom.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.