V nedeľu pôjde posledná časť Boženy, ďalšia časť dokudrámy Slovenský panteón či komédia z roku 1958.

Na Jednotke pôjde v nedeľu film s príznačným názvom Šťastie chodí v nedeľu. Ide o čiernobiely film z roku 1958. Traja kamaráti Emil, Vrabec a Michal majú spoločnú vášeň, ktorou je podávať si športku. Každý z nich má svoj sen, ktorý by si splnili po tom, ako vyhrajú. Situácia sa medzi kamarátmi vyostruje po tom, ako stretnú Evu. Tá je už dlhší čas platonickou láskou Michala, ale keďže doteraz sa nemal k tomu, aby spravil nejaký krok, rozhodli sa o Evu losovať. Túto komédiu si budete môcť pozrieť v nedeľu o 16:50.

Anton Mrvečka a Ivan Mistrík vo filme Šťastie chodí v nedeľu. Foto: ČSFD

V nedeľu odpremiéruje Jednotka ďalšiu časť dokudrámy Slovenský panteón. Vďaka dokudráme si priblížime život slovenského národného buditeľa Ľudovíta Štúra. Štúr je zároveň kodifikátorom spisovnej slovenčiny. Časť sa točila v Modre v Múzeu Ľudovíta Štúra, ale aj na cintoríne, kde je pochovaný. Minulý týždeň Slovenský panteón predstavil časť o Jurajovi Jánošíkovi, ktorého si zahral Juraj Bača. Ten pre denník Štandard napísal, ako sa cítil ako Jánošík. Časť s Ľudovítom Štúrom si budete môcť pozrieť o 20:30.

Česká televízia má na nedeľu pripravenú poslednú časť úspešnej minisérie o prvej českej spisovateľke. Posledná časť seriálu Božena sa odohráva v roku 1855, keď je manžel Boženy Josef vyšetrovaný a nemôže ďalej robiť svoju službu. Božena sa snaží uživiť svoju rodinu písaním. Je spisovateľkou na plný úväzok. Napriek svojmu veku stále hľadá lásku a prežíva románik s mladým chlapcom. Svojím správaním pohoršuje skoro celú Prahu. Príbeh Boženy Němcovej odvysiela ČT1 o 20:10.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.