Dokudráma o Štúrovi, český film Môj príbeh a tiež filmy zo 60. rokov. To sú naše televízne tipy na tento víkend.

Pre tých, ktorí majú radi akčnejšie filmy, je v piatok večer pripravený film Na úteku. Americká rodina sa presťahuje do juhovýchodnej Ázie, kde má začať ich otec pracovať. Všetko na začiatku vyzerá skvele, až kým sa nezačne štátny prevrat. Jack sa pokúsi zachrániť svoju rodinu, najprv sa budú skrývať v hotelovej izbe, neskôr na streche, kde aj tak nie sú v bezpečí. Jediná možnosť je sa dostať na americké veľvyslanectvo, čo sa môže zdať nemožné, keďže povstalci popravia hneď každého cudzinca. Film odvysiela TV JOJ o 22:55.

Ak máte radi skôr drámy, dnes večer predstaví Dvojka španielsky film s názvom Julieta. Ide o film podľa knižnej predlohy, kde Julieta po smrti svojho manžela už nie je taká ako bývala. Jej dcéra Antia ju v jej 18-tich rokoch opúšťa a Julieta ostáva sama. Od toho dňa začne matka svoju dcéru hľadať. Nedarí sa jej to 12 rokov. Až jedného dňa stretne Antiinu kamarátku, vtedy sa rozhodne vrátiť späť do domu v Madride, kde čaká na svoju dcéru. Počas čakania zatiaľ píše všetko, čím si prešla ona a jej rodina. Film Julieta pôjde o 23:05 na Dvojke.

V Piatok bude pokračovať na ČT2 seriál Fargo. O 22:20 začne piata časť druhej série a o 23:10 bude nasledovať ďalšia. Dráma naberá na obrátkach, dej sa zrýchli. V oboch častiach sa budú riešiť zločiny. V prvej pôjde o vraždu najmladšieho syna novej líderky klanu Floyd a v druhej časti sa bude riešiť bitka a požiar v mäsiarstve.

SOBOTA

Frank sa stará o svoju výnimočne nadanú neter Mary. Chce jej dopriať šťastné detstvo, v ktorom sa nebude musieť len učiť. Do toho zasiahne Frankova matka, stará mama Mary, chce ju odviesť preč a dopriať jej štúdium matematiky, v ktorej malé dievča exceluje. Stará mama si neuvedomuje, že Mary je síce nadaná a veľmi inteligentná, ale stále je to malé dievča, ktoré potrebuje svoje detstvo. Frank sa rozhodne konať, aby Mary od toho ušetril. Na tejto ceste mu pomáha učiteľka zo školy. Film Veľký dar sa odvysiela na TV JOJ o 13:50.

Elizabeth svoj celý život obetovala tancu ako baletka. Keď bola na vrchole, tak balet nechala kvôli svojmu mužovi. Jej manžel Honza je chorobne žiarlivý, čo nakoniec vyústi do veľkej tragédie. Elizabeth behom okamihu prichádza o všetko. O svoje zdravie, krásu, manžela a kariéru. Zničená odchádza na Moravu, kde chce začať nový život. Spoznáva tam nových ľudí a zisťuje, že každý má vo svojom živote isté problémy. Ale to, či sa Elizabeth podaria vyriešiť tie jej, sa dozviete v sobotu na JOJ PLUS o 20:30 vo filme Môj Príbeh.

Na sobotu si Dvojka pripravila film z roku 1960 s názvom Prežil som svoju smrť. Boxer Tonda Majer sa dostal do koncentračného tábora po tom, čo sa pobil s gestapákom. Boxer hovorí o tom, ako prežil tábor smrti, spomína si na vražednú prácu v lome, na týranie nacistov, ale aj solidaritu ďalších väzňov, vďaka ktorej dokázal prežiť. Film Prežil som svoju smrť pôjde o 20:45 na Dvojke.

NEDEĽA

Na Jednotke pôjde v nedeľu film s príznačným názvom Šťastie chodí v nedeľu. Ide o čiernobiely film z roku 1958. Traja kamaráti Emil, Vrabec a Michal majú spoločnú vášeň, ktorou je podávať si športku. Každý z nich má svoj sen, ktorý by si splnili po tom, ako vyhrajú. Situácia sa medzi kamarátmi vyostruje po tom, ako stretnú Evu. Tá je už dlhší čas platonickou láskou Michala, ale keďže doteraz sa nemal k tomu, aby spravil nejaký krok, rozhodli sa o Evu losovať. Túto komédiu si budete môcť pozrieť v nedeľu o 16:50.

Anton Mrvečka a Ivan Mistrík vo filme Šťastie chodí v nedeľu. Foto: ČSFD

V nedeľu odpremiéruje Jednotka ďalšiu časť dokudrámy Slovenský panteón. Vďaka dokudráme si priblížime život slovenského národného buditeľa Ľudovíta Štúra. Štúr je zároveň kodifikátorom spisovnej slovenčiny. Časť sa točila v Modre v Múzeu Ľudovíta Štúra, ale aj na cintoríne, kde je pochovaný. Minulý týždeň Slovenský panteón predstavil časť o Jurajovi Jánošikovi, ktorého si zahral Juraj Bača. Ten pre denník Štandard napísal, ako sa cítil ako Jánošík. Časť s Ľudovítom Štúrom si budete môcť pozrieť o 20:30.

Česká televízia má na nedeľu pripravenú poslednú časť úspešnej minisérie o prvej českej spisovateľke. Posledná časť seriálu Božena sa odohráva v roku 1855, keď je manžel Boženy Josef vyšetrovaný a nemôže ďalej robiť svoju službu. Božena sa snaží uživiť svoju rodinu písaním. Je spisovateľkou na plný úväzok. Napriek svojmu veku stále hľadá lásku a prežíva románik s mladým chlapcom. Svojím správaním pohoršuje skoro celú Prahu. Príbeh Boženy Němcovej odvysiela ČT1 o 20:10.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Po zadaní emailu môžete čítať zadarmo.

Vaše osobné údaje budú spracované v súlade s našimi pravidlami ochrany súkromia.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.