Dokudráma o Štúrovi, český film Môj príbeh a tiež filmy zo 60. rokov. To sú naše televízne tipy na tento víkend.

Pre tých, ktorí majú radi akčnejšie filmy, je v piatok večer pripravený film Na úteku. Americká rodina sa presťahuje do juhovýchodnej Ázie, kde má začať ich otec pracovať. Všetko na začiatku vyzerá skvele, až kým sa nezačne štátny prevrat. Jack sa pokúsi zachrániť svoju rodinu, najprv sa budú skrývať v hotelovej izbe, neskôr na streche, kde aj tak nie sú v bezpečí. Jediná možnosť je sa dostať na americké veľvyslanectvo, čo sa môže zdať nemožné, keďže povstalci popravia hneď každého cudzinca. Film odvysiela TV JOJ o 22:55.

Ak máte radi skôr drámy, dnes večer predstaví Dvojka španielsky film s názvom Julieta. Ide o film podľa knižnej predlohy, kde Julieta po smrti svojho manžela už nie je taká ako bývala. Jej dcéra Antia ju v jej 18-tich rokoch opúšťa a Julieta ostáva sama. Od toho dňa začne matka svoju dcéru hľadať. Nedarí sa jej to 12 rokov. Až jedného dňa stretne Antiinu kamarátku, vtedy sa rozhodne vrátiť späť do domu v Madride, kde čaká na svoju dcéru. Počas čakania zatiaľ píše všetko, čím si prešla ona a jej rodina. Film Julieta pôjde o 23:05 na Dvojke.

V Piatok bude pokračovať na ČT2 seriál Fargo. O 22:20 začne piata časť druhej série a o 23:10 bude nasledovať ďalšia. Dráma naberá na obrátkach, dej sa zrýchli. V oboch častiach sa budú riešiť zločiny. V prvej pôjde o vraždu najmladšieho syna novej líderky klanu Floyd a v druhej časti sa bude riešiť bitka a požiar v mäsiarstve.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.