Mária Podhradská s Richardom Čanakym vytvárajú pre deti čarovný svet Spievankova už dospelých osemnásť rokov. Stihli vydať dvadsaťtri CD, sedem DVD nosičov a nakrútiť dva celovečerné filmy. Na ten posledný, Spievankovo a kráľovná Harmónia, pritiahli do kín 90-tisíc divákov. Ako prežíva pandémiu trojnásobná mama, čo jej pomohlo dostať sa z fázy vyhorenia, čo robí, keď je jej najhoršie, sme sa rozprávali s Máriou Podhradskou.

Situácia s pandémiou je za uplynulé týždne dosť vyhrotená. Okrem iných oblastí je momentálne na kolenách aj kultúra. Ako zvládate toto obdobie? 

Miestami je to ťažké prijať. Na poslednom živom koncerte diváci odspievali poslednú pesničku za nás, pretože my sme sa s Rišom rozplakali. Vedeli sme, že živé vystúpenia sa odkladajú na neurčito. V marci sme mali mať premiéru nového vystúpenia, ktoré sme sprostredkovali online. Avšak teraz, už po takmer roku, sú deti obrazovkami presýtené a o online vystúpenia už nie je až taký enormný záujem. Za rok 2020 sme urobili šesť online vystúpení s celkom novým programom, čo je šialené. Koncert naživo je vždy jedinečný zážitok. To momentálne nie je možné. Chýba nám to. Asi to pochopia iba sami umelci, čo to znamená nemôcť vystupovať, keď cítime, že sme boli na to stvorení. 

Prevláda vo vás strach o budúcnosť alebo zažívate aj trochu oddychu po rokoch koncertovania?

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.