AKTUALIZOVANÉ Poradca premiéra Igora Matoviča Pavol Kalinský končí spoluprácu s Úradom vlády SR. Informoval o tom po medializovaných informáciách o dotáciách pre občianske združenie, v ktorom je štatutárom. Zároveň deklaroval, že za projektmi, ich kvalitou a prínosom pre spoločnosť a prírodu si stojí.

Poradca predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO) Pavol Kalinský dostal nenávratné dve dotácie v celkovej výške 390-tisíc eur. Tie schválilo ministerstvo životného prostredia pod vedením Jána Budaja (OĽaNO) a išlo o dve zmluvy vo výške 203-tisíc a 185-tisíc eur. Zverejnené boli v centrálnom registri zmlúv dňa 11. a 12. januára.

Zmluvy boli podpísané s občianskym združením Pre lepšiu spoločnosť (vzniklo v apríli roku 2019), ktorého štatutárom je práve Kalinský. Ten v reakcii na medializované informácie ukončil spoluprácu s Úradom vlády SR. Vyhlásil, že si stojí za kvalitou a prínosom projektov, pričom podotkol, že žiadosť podal ešte v dobe, kedy pre Úrad vlády nepracoval.

„Chcem predísť akýmkoľvek špekuláciám a odmietam ich. Nechcem, aby dobrá myšlienka a verejnoprospešnosť projektov boli zneužívané na politický boj, a preto ukončím spoluprácu s úradom vlády,“ uviedol Kalinský.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.