Podiel doma vyrobených potravín na pultoch predajní je témou, ktorú sa Česi rozhodli vyriešiť rázne. Poslanci dolnej komory parlamentu prijali návrh novely zákona o potravinách, ktorá určuje, aké percento potravín v ponuke predajní má byť tuzemskej výroby. Z Európskej únie však zaznievajú varovania a dianie sleduje aj slovenský agrorezort, ktorému už len za propagáciu domácich potravín hrozia opletačky s Bruselom.

Poslanecká snemovňa, teda dolná komora českého parlamentu, schválila od vlaňajška diskutovanú novelu zákona o potravinách. Zmenu ešte musí odobriť Senát, teda horná komora, a do platnosti vstúpi až vtedy, keď ju podpíše prezident. Podľa Asociácie súkromného pôdohospodárstva ČR ide o víťazstvo populizmu a o predvolebný ťah.

Sporná novela opozičného poslanca nacionalistickej strany Sloboda a priama demokracia (SPD) Radima Fialu navrhuje, aby všetky predajne s predajnou plochou nad 400 štvorcových metrov ponúkali už od roku 2022 minimálne 55 percent potravín vyrobených v Českej republike. Týka sa to vyše stovky základných potravín, ako sú bravčové, hovädzie mäso, mlieko, vajcia a podobne.

Podiel tamojších potravín sa má na pultoch určených českých predajní postupne každý rok zvyšovať o 3 percentá ročne až na finálnu úroveň nastavenú na 73 percent. Tá by sa mala podľa novely dosiahnuť v roku 2028. Ešte vlani sa hovorilo aj o návrhoch, ktoré rátali až s 85 či 65 percentnou úrovňou, ale nakoniec došlo ku kompromisnému riešeniu.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.