Anglické mesto Sheffield, ktoré je domovom početnej rómskej komunity aj zo Slovenska, zažíva vypätú situáciu. V meste sa začali objavovať plagáty, namierené proti Slovákom. Problémom sú neprispôsobivé rodiny, na ktoré doplácajú všetci.

Antislovenské plagáty sa začali objavovať v anglickom meste Sheffield, o čom informovali miestne noviny Sheffield News i ľudia na sociálnych sieťach. Vo viac ako polmiliónovom meste žije početná rómska komunita z Česka a zo Slovenska, hlavne v častiach Tinsley a Page Hall, pričom správanie neprispôsobivých rodín komplikuje život zvyšku komunity.

Domáci Angličania sa preto zrejme rozhodli reagovať na problematické rodiny spomínanými letákmi. Tie sa objavujú na stĺpoch, na zastávkach alebo aj na domoch takýchto osôb. Na plagátoch a odkazoch sa objavujú výzvy proti Slovákom.

O probléme hovorí napríklad krajanka Bibiana Jordan Horvathová, ktorá pochádza z Krompách, avšak žije dlhé roky v Anglicku. Pracuje tu ako profesionálna policajná tlmočníčka či mediátorka a hovorí, že tieto plagáty sa v meste začali objavovať okolo Vianoc.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.