Na majstrovstvách sveta v hádzanej si od prvého zápasu uzurpoval pozornosť konžský pivot Gauthier Mvumbi. S chladnou hlavou a poriadnou ranou dokázal potrápiť súperov podobne ako Bud Spencer zloduchov v komediách. Hlavy naopak postrácali českí funkcionári a tréneri, ktorí v tíme nedokázali zabrániť šíreniu koronavírusu. Pre nedostatok hráčov na turnaj nevycestovali.

Už od úvodu šampionátu sa sláve outsidera tešil hádzanársky tím Konga. Pozornosť upútal 26-ročný pivot Gauthier Thierry Mvumbi nielen fyzickou stavbou, ale predovšetkým výkonmi. V prvom zápase proti Argentíne štyrikrát ohrozil bránu a zakaždým úspešne. Africký nováčik vo svojom historickom debute v elitnej kategórii napokon súperovi podľahol 22:28, hoci po prvom polčase viedol. Bola to najtesnejšie prehra Konga v skupinovej fáze.

https://www.youtube.com/watch?v=F9cu72BjQCk&t=3s
Góly Thierryho proti argentínskej reprezentácii

Nová hviezda turnaja Mvumbi sa síce narodil v Kongu, ale vyrastal vo Francúzsku, kde pôsobí v štvrtej hádzanárskej lige. Možnosť reprezentovať rodnú krajinu na podujatí svetového formátu si užíval plnými dúškami.

„Je to veľká česť, obliecť si dres Konga. Nikdy som si nemyslel, že to jedného dňa zažijem. Cieľom je predovšetkým baviť sa a zápasy si poriadne užiť,“ uviedol v rozhovore pre francúzsky regionálny denník L'Écho Républicain.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.