Kto sa nedá zaočkovať proti koronavírusu? Najvyšší podiel skeptikov voči COVID vakcíne je v černošských komunitách, odhaľuje nová britská štúdia. Vysoký podiel obáv z očkovania je aj medzi Pakistancami či Bangladéšanmi, nadpriemerne sa očkovaniu štítia aj migranti z východnej Európy.

V Spojenom kráľovstve bola vykonaná štúdia, ktorá sledovala skepticizmus obyvateľov voči očkovaniu proti koronavírusu. Zber dát sa uskutočnil od 24. novembra do 1. decembra minulého roka na vzorke 12 035 osôb, pričom jej výsledky sú podľa niektorých názorov veľmi prekvapivé.

Vo všeobecnosti o očkovanie zaznamenala vysoký záujem. Až 82 percent opýtaných sa vyjadrilo, že sa určite alebo pravdepodobne dajú zaočkovať. Váhanie pred očkovaním bolo vyššie u žien (21 percent) ako u mužov (14,7 percenta).

Voči vakcíne COVID-19 boli skeptickí viac mladí ľudia od 16 do 24 rokov, zaočkovať sa nechce viac ako štvrtina. Naopak, najmenšie váhanie vykazovali najstaršie skupiny obyvateľov nad 75 rokov – proti očkovaniu bolo len 4,5 percenta.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.