Témou tohtoročnej februárovej kampane Národný týždeň manželstva (NTM) bude „Bezpečne v manželstve. Kampaň, ktorá sa snaží podporiť vnímanie manželstva v spoločnosti, sa na Slovensku uskutoční už jedenástykrát. Bude sa konať v týždni, kedy si v Katolíckej cirkvi pripomíname svätého Valentína, patróna zaľúbených, snúbencov a manželov, teda v tomto roku to bude termín 8. – 14. február.

Bezpečne v manželstve

„Keď sme v národnom tíme národného týždňa manželstva koncom marca minulého roka začali premýšľať nad témou NTM 2021, práve sme boli uprostred prvej vlny pandémie. Covid priniesol so sebou mnoho neistoty a ohrozenia na rôznych úrovniach a téma bezpečia sa stala vysoko aktuálnou pre väčšinu z nás,” približuje námet tohto ročníka Renáta Sochorová, ktorá spolu s manželom Vladimírom koordinuje národné aktivity NTM, a dopĺňa: „My sme si uvedomovali, že rovnako ako v našom každodennom živote, aj v manželstve túžime, možno úplne podvedome, po bezpečí. A preto sme sa rozhodli zamerať ďalší ročník na to, ako sa môžu naše manželstvá stať či zostať bezpečným miestom uprostred všetkej tej neistoty.”

Záchranné koleso pre manželov?

Tému bezpečia organizátori vizuálne podporili motívom záchranného kolesa. Renáta Sochorová približuje, čo by týmto záchranným kolesom mohlo byť práve pre manželské páry v ohrození.

Foto: facebook/Národný týždeň manželstva

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.