5. augusta, 15:00

Matovič odkazuje Sulíkovi: Odlož hračky a napíš do piesku stokrát vetu. Som už veľký, klamať sa nepatrí

Matovič odkazuje Sulíkovi: Odlož hračky a napíš do piesku stokrát vetu. Som už veľký, klamať sa nepatríIgor Matovič a Richard Sulík. Foto: TASR/Jakub Kotian

Klamať sa nepatrí, odkázal líder hnutia OĽaNO Igor Matovič koaličnému partnerovi a predsedovi strany SaS Richardovi Sulíkovi. Dôvodom je Sulíkovo zamlčanie dôležitej časti v SMS správe adresovanej Matovičovi zo septembra minulého roku. V statuse na sociálnej sieti dnes Matovič napísal, že predseda SaS žiadne koaličné vzťahy urovnávať nechce, práve naopak.

Minulý týždeň na tlačovej besede Richard Sulík priznal, že lídrovi OĽaNO písal vlani SMS správu s cieľom „zakopať vojnovú sekeru“. Dodal, že mu prišla len odpoveď „Hmm“, a že sa snažil vzťahy v koalícii urovnať. Líder OĽaNO však tvrdí, že to bolo len ďalšie Sulíkovo klamstvo.

Správu o zakopaní vojnovej sekery mu síce Sulík napísal, no podľa Matoviča zamlčal podstatnejší návrh, ktorý v nej predložil. „Ak sa rozhodneš vyprevadiť Borisa Kollára (Sme rodina) z koalície, môžeš rátať s 20 hlasmi klubu SaS. Ty máš 52, Veronika Remišová (Za ľudí) 4, to je 76,“ napísal podľa Matoviča Sulík.

Minister financií tvrdí, že Sulík ho už viackrát oslovil s návrhom, aby vyštvali koaličných partnerov Kollára a Remišovú z vlády. Údajne mal Sulík nahovárať i Kollára a Remišovú, aby vyštvali lídra OĽaNO. „Toto boli tie jeho opakované a preukázateľné kroky na zmiernenie situácie v koalícii,“ konštatoval Matovič.

Doplnil, že Sulík od začiatku koalície robil systematické a zákerné kroky, aby ju rozbil. Matovič je presvedčený, že predseda SaS pred 11 rokmi „poľoval“ na vtedajšiu premiérku Ivetu Radičovú, až kým nedokončil svoje „dielo skazy“. Zároveň Sulíka obvinil, že môže za následné „osemročné peklo mafie ovládajúcej štát“ a za smrť novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. „Toto jedno nedocenené a zakomplexované megaego si nedokáže pomôcť. Je to profesionálny rozbíjač vlastnej strany, koalície, iných strán a profipovaľač demokratických vlád,“ vyjadril sa Matovič.

Na záver bývalý premiér odkázal Sulíkovi, aby odložil hračky a napísal do piesku stokrát vetu „som už veľký, klamať sa nepatrí“. Doplnil, že necíti nenávisť, len mu je predsedu SaS ľúto a poprial mu, aby sa ubránil závisti, nenávisti, zákernosti a pomstychtivosti.

Igor Matovič podľa strany SaS opäť potvrdil, že mu nikdy nešlo o zmier a že nedokáže žiť bez nepriateľa a neustáleho konfliktu. „Moja správa adresovaná Igorovi Matovičovi reflektovala snahy Borisa Kollára zastaviť boj proti mafii. V tom čase, po paragrafe 363 pre Vladimíra Pčolinského a chaose v bezpečnostných zložkách, sa Boris Kollár verejne vyjadroval pre odchod Sme rodina z koalície a predčasné voľby. Bolo mi ľúto, keď som videl ako Boris Kollár s Igorom Matovičom zametá. Navrhol som preto Igorovi Matovičovi ústretový krok – zakopať vojnovú sekeru, a tiež som ho uistil o podpore 20 poslancov SaS v prípade, že by sa rozhodol vyprevadiť Borisa Kollára z koalície. Igor Matovič deň po mojej sms vyhlásil, že si musíme položiť otázku, či dokáže koalícia fungovať aj bez Sme rodina. Moju ponuku teda odignoroval a zároveň naše uistenie o podpore využil na silácke reči voči Sme rodina, ktorej dokázal veľkoryso prehliadnuť všeličo, najnovšie aj to, že nehlasovali ani len za vydanie Roberta Fica do rúk spravodlivosti,“ povedal predseda SaS Richard Sulík. Ako ďalej uviedol, o svojej správe Igorovi Matovičovi bezprostredne informoval aj premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO). „Ten mi poďakoval a napísal, že si váži, čo som napísal Igorovi Matovičovi. Klobúk dole, doplnil Eduard Heger,“ uzavrel Richard Sulík.

(sita)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.