5. augusta, 16:08

Blokátory puberty už po jednom stretnutí s lekárom. Aj tak sa menilo pohlavie detí v Británii

Blokátory puberty už po jednom stretnutí s lekárom. Aj tak sa menilo pohlavie detí v BritániiFoto: Pexels.com

Lekári kliniky Tavistock, ktoré v Británii ako jediné poskytuje služby zmeny pohlavia deťom, podľa najnovšieho svedectva predpisovali blokátory puberty aj po jedinom stretnutí. Správa prichádza v čase, keď sa kompetentní rozhodli kontroverznú kliniku zatvoriť, no nie z dôvodov, ktoré vzhľadom na jej pošramotenú povesť možno očakávať.

Snaha o zmenu pohlavia človeka, obzvlášť počas pubertálneho vývoja, je nesmierne devastačný a predovšetkým nezvratný proces. Tejto skutočnosti by si mali byť dobre vedomí aj zainteresovaní lekári a ku každému prípadu preto pristupovať obzvlášť obozretne. Najnovšie skúsenosti z Británie však ukazujú, že kompetentní v bielych plášťoch boli pri tranzícii schopní konať aj presne opačne.

Vyplýva to z výpovede doktora Davida Bella, ktorý pre britských novinárov opísal praktiky v kontroverznej klinike Tavistock. Podľa jeho slov boli najmenej jednému z detí nasadené hormonálne blokátory puberty už po prvom stretnutí so špecialistom.

„Existovali deti, ktoré povedali: „Som dievča“ alebo „Som chlapec,“ a odobrili to. Brali lieky, prešli na hormóny opačného pohlavia a odstránili im časti tela, prsia, vagíny. Teraz, ako jedno dievča povedalo: ‚Nemám telo muža, mám telo zmrzačenej ženy, a to je to, s čím musím žiť‘,“ skonštatoval Bell pre britský denník Telegraph.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.