5. augusta, 10:37

Kočnera navrhli obžalovať pre kauzy Donovaly a Báč

Kočnera navrhli obžalovať pre kauzy Donovaly a BáčMarian Kočner. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Polícia navrhla obžalovať podnikateľa Mariana Kočnera v kauzách známych ako Donovaly a Báč. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality sk.

Podľa portálu navrhuje vyšetrovateľ Mariana Kočnera, Janu Šlachtovú a Petra Pechu (dvorného účtovníka Kočnera) v súvislosti s kauzou Donovaly obžalovať zo zločinu neodvedenia dane a poistného v prípade hotelov Šport a Residence. „Tie v rokoch 2010 a 2012 zmenili na papieri majiteľa hneď trikrát. Výsledkom transakcií boli vratky DPH za osem miliónov eur a rovnaká strata na strane štátu. Podľa podozrení polície pritom hotely celý čas ovládal Kočner,“ uviedli Aktuality.sk

Pokiaľ ide o golfový areál v obci Báč, podľa portálu spolu s Kočnerom a Pechom navrhli obžalovať zo zločinu poškodzovania veriteľa aj advokáta Jána F. Kočnera v tomto prípade podľa Aktualít najskôr cez záložné právo ovládol firmu, ktorá vlastnila areál Welten, potom predal jej akcie a záložné právo previedol na schránkovú firmu, aby nakoniec po dražbe areál za zlomok skutočnej ceny kúpil.

(sita)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.