5. augusta, 05:25

Trump by nás nechal v štichu a iné preverené múdrosti

Trump by nás nechal v štichu a iné preverené múdrostiAmerický prezident Donald Trump (vpravo) a ruský prezident Vladimir Putin si podávajú ruky počas bileterálneho stretnutia na dvojdňovom summite krajín G-20 v japonskej Osake 28. júna 2019. Foto: TASR/AP

Minulý týždeň hovoril bývalý prezident Donald Trump na jednej republikánskej konferencii na Floride, a ako niektorí novinári informovali, pochválil sa tam okrem iného tým, že opísal, ako povedal predstaviteľom členských krajín NATO, že by im USA v prípade vojny neprišli na pomoc. To, pochopiteľne, vzbudilo určitú pozornosť, aj u nás na tento citát určití influenceri upozorňovali. Taký ten typ ľudí, čo deklarujú, že patríme na Západ, a bojuje proti populizmu. „Odkaz pre zostávajúcich fanúšikov Donalda v Európe a u nás. Pokiaľ by nás teroristické a fašistické Rusko napadlo, Trump by nás nechal osamotených,“ komentoval to jeden z nich.

Áno, Trump tie slová skutočne povedal. Jeho vystúpenie bol typický Trumpov hodinu trvajúci entertainment, v ktorom prevažne spomínal na to, čo dokázal v úrade. Niečo z toho bola pravda, niečo nie, ako sme u neho zvyknutí. Pre tých, ktorí sledujú súčasnú americkú politiku, možno stojí za vyzdvihnúť jeden moment.

Trump do svojich greatest hits zaradil aj boj proti indoktrinácii detí rodovou ideológiou. Lenže to je niečo, na čom Trump nemá najmenší podiel. To je reálna politika, zhmotnená do vládnych vyhlášok, ktorú uvádza do praxe floridský guvernér Ron DeSantis. O ktorom sa hovorí ako o tom republikánskom politikovi, ktorý má najlepšiu šancu Trumpa pre budúce prezidentské voľby vystriedať. „Starý zbrojnoš“ si vypožičiava jeho úspechy. Výpočet tých jeho vlastných koniec koncov nie je taký obsiahly.

Dôležité je zoznámiť sa s kontextom

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.