31. júla, 11:11

Čas odsťahovať sa do Ruska? Propagandistické video láka ľudí na lacný plyn aj vodku

Čas odsťahovať sa do Ruska? Propagandistické video láka ľudí na lacný plyn aj vodkuZáber z videa propagujúceho život v Rusku. Foto: Twitter/Fatima Tlis

V čase, keď Rusko od začiatku agresie proti Ukrajine opúšťajú milióny ľudí, šíria oficiálne štátne inštitúcie propagandistické video, ktoré adresátov naopak láka na presťahovanie sa do tejto krajiny.

Najrozľahlejší štát sveta od začiatku invázie na Ukrajinu opustili enormné množstvá ľudí. Len počas prvých troch mesiacov roka 2022 mali odísť takmer štyri milióny obyvateľov. Vyplynulo to z oficiálnych štatistík, ktoré toho času zverejnila ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB). To, koľkí z nich sa neskôr vrátili, FSB neuviedlo.

Možno aj v snahe zvrátiť tento úbytok zostrojili neznámi autori propagandistické video, ktoré cudzincov láka na presťahovanie sa do Ruska. Záznam podľa novinárky Fatimy Tlisovej na Telegrame šíria kanály ovládané Moskvou ale napríklad aj Ruská ambasáda v Španielsku.

“Toto je Rusko,” začína profesionálne natočené video záberom na sochu komunistického vodcu Vladimira Iľjiča Lenina. Takmer minútový záznam obsahuje prevažne jednoduché slovné spojenia ilustrované pravidelne menenými zábermi. Na posilnenie dosahu je slovný doprovod nahratý v anglickom jazyku so silným ruský prízvukom.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.