6. augusta, 06:42

Kde sú konzervatívne ženy?

Kde sú konzervatívne ženy?Žena vo vysokom štádia tehotenstva protestuje proti zrušeniu rozhodnutia známeho ako Roe v Wade pred Najvyšším súdom USA. Foto: Twitter.com

Vladimíra Marcinková zo SaS a europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicolsonová spustili v uplynulých dňoch svoj podcast. Zaslúžil by si komentár, ale obávam sa, že ho nebude mať kto napísať. Na Slovensku totiž, zdá sa, vymreli konzervatívne ženy.

Ich podcast sa volá Mimo záznam. Dotýka sa síce politiky, ale primárne nie je o politike, ale o ženách. Je to totiž rozhovor dvoch žien o tom, ako prežívajú svoj život a ako vidia svet. V niečom je to sympatické, niečo také na Slovensku chýba. Určite by si to zaslúžilo komentár a rozpracovanie niektorých tém, ktoré tieto dve političky v debate otvorili. No obávam sa, že k tomu nepríde.

Dôvodom je, že je to podcast dvoch žien, ktoré sa bavia o ženských témach. Preto by bolo najlepšie, keby do ich debaty vstúpila ďalšia žena. Prečo je to tak zrejme najlepšie, pomenovala kniha dvoch významných amerických konzervatívnych žien Suzanne Venkerovej a Phyllis Schlaflyovej s názvom Odvrátená strana feminizmu: Čo konzervatívne ženy vedia a muži to nemôžu povedať.

Napokon, na podcast ma upozornila jedna mamička, ktorá nesúhlasila s niektorými jeho pasážami. Viem, že témy, ktoré v podcaste otvárajú a najmä ich pohľad na materstvo a kariéru mnohé ženy nezdieľajú, možno sú v rozpore s názormi väčšiny žien na Slovensku. Lenže ktorá žena na Slovensku s opačným, teda konzervatívnejším, pohľadom na problematiku by mala chuť vstúpiť s nimi do verejnej debaty? Osobne takú nevidím.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.