31. júla, 06:28

Brita vyhodili z práce po tom, ako na školení o diverzite spomenul černošské privilégiá. Súd sa ho zastal

Brita vyhodili z práce po tom, ako na školení o diverzite spomenul černošské privilégiá. Súd sa ho zastalSimon Isherwood. Foto: LinkedIn/Free Speech Union

Zamyslieť sa nad prípadnou existenciou černošských privilégií v kontexte debaty o privilégiách belošských nemôže byť trestané prepustením z práce. Aj tak možno zhrnúť posolstvo čerstvo uzavretého súdneho sporu o slobode slova z Británie.

Spojeným kráľovstvom rezonuje ďalšia súdna kauza, ktorej výsledok nepoteší priaznivcov politickej korektnosti. Jeho hlavnou postavou je 60-ročný Simon Isherwood, ktorý pred pár dňami uspel v pracovnoprávnom spore s tamojšou železničnou spoločnosťou West Midlands Trains.

Tá ho minulý rok v marci prepustila z pozície vlakového sprievodcu preto, lebo si dovolil spochybniť jeden z naratívov razených vtedy veľmi populárnym radikálnym rasovým hnutím Black Lives Matter (BLM).

Isherwoodovi presnejšie zavarilo to, že si počas firemného online školenia o diverzite v januári 2020 omylom nechal zapnutý mikrofón. „Vieš, čo som sa chcel naozaj spýtať? A rád by som sa… Majú v iných krajinách černošské privilégiá?” povedal ku koncu mítingu svojej žene, pričom ako príklad uviedol takmer výlučne černošskú Ghanu.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.