21. júla, 18:40

Boris Kollár chce dovládnuť, vládu vraj môžu médiá volať, ako chcú

Boris Kollár chce dovládnuť, vládu vraj môžu médiá volať, ako chcúBoris Kollár. Foto: Jakub Kotian/TASR

Predseda strany Sme rodina je pripravený aj na rokovanie o novej koaličnej zmluve, dovládnuť by ale chcel, aj keby SaS opustila vládu. Novinári vraj potom vládu môžu volať, ako chcú.

Vláda funguje v poriadku, je na lídroch OĽaNO Igorovi Matovičovi a SaS Richardovi Sulíkovi, či koalíciu rozbijú. Skonštatoval to predseda Národnej rady a šéf Sme rodina Boris Kollár na štvrtkovej tlačovej konferencii. Deklaroval záujem na dovládnutí kabinetu. Partnerom odporučil cestu kompromisov a rokovaní.

Kollár poznamenal, že bol v stredu (20. 7.) na rokovaní vlády a nemal pocit, že by tam bol nejaký enormný rozbroj medzi SaS a OĽaNO. „Vláda normálne prebehla, schvaľovali sa veci, prakticky všetko bolo prijaté konsenzom. Zatiaľ vláda funguje v poriadku. Je to na týchto dvoch pánoch, ako sa dohodnú, ako sa dohodne Matovič so Sulíkom. Je to na nich dvoch, či rozbijú túto vládu, alebo kto ustúpi,“ skonštatoval.

Kollár nechce predpovedať možné riešenie situácie, scenárov vidí viacero. „Koalícia nie je manželstvo z lásky, ale z rozumu. Človek musí robiť kompromisy,“ podčiarkol. Sám je ochotný pristúpiť k otvoreniu koaličnej zmluvy, hoci súčasnú považuje za dobrú. „Zmluvu máme dobrú, tam nie je problém. Problém je len v personálnych otázkach, tak načo meniť koaličnú zmluvu. Ale keby to malo zachrániť túto vládu, nebudeme robiť problém,“ povedal.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.