22. júla, 15:25

Podarí sa na Ukrajinu pod hmlou vojny prepašovať homosexuálne manželstvá?

Podarí sa na Ukrajinu pod hmlou vojny prepašovať homosexuálne manželstvá?Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas tlačovej konferencie s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom v Kyjeve vo štvrtok 28. apríla 2022. Foto: Pavel Neubauer/TASR

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa bude musieť uprostred vojny zaoberať petíciou, ktorá požaduje uzákonenie manželstva osôb rovnakého pohlavia.

Počas piateho mesiaca zúriacej vojny bude musieť ukrajinský prezident Zelenskyj reagovať na petíciu požadujúcu uzákonenie rovnakopohlavných manželstiev a dať na ňu odpoveď. Online petícia totiž nazbierala viac ako 25-tisíc podpisov, čo je počet potrebný na to, aby sa ňou prezident zaoberal.

Autorka petície v jej texte apeluje na Zelenského, aby dal ,,ľuďom rovnakého pohlavia príležitosť založiť rodinu a mať na to oficiálny dokument”. Tvrdí, že potrebujú rovnaké ,,práva” ako tradičné páry, pretože v ,,tejto dobe môže byť každý deň tým posledným”.

Zelenskému počas vojny pristálo na stole už viacero petícií. Z pochopiteľných dôvodov bol odmietnutý napríklad návrh, ktorý požadoval zrušenie zákazu vycestovania z krajiny pre dospelých mužov do veku 60 rokov. Prijatá nebola ani petícia za presun všetkého vyučovania do online prostredia až do konca vojny. Na druhej strane, prezidentská kancelária podporila návrh na zákaz ohňostrojov a všetkej zábavnej pyrotechniky, ktorý zároveň dodala príslušnému vládnemu orgánu na zváženie.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.