18. januára 2021

Chmelára vyhodili z policajnej akadémie

Chmelára vyhodili z policajnej akadémieEduard Chmelár. Foto: Jakub Kotian/TASR

AKTUALIZOVANÉ Vysokoškolského pedagóga, bývalého prezidentského kandidáta a zakladateľa hnutia Socialisti.sk Eduarda Chmelára vyhodili z Akadémie policajného zboru SR, kde prednášal. Chmelár patrí k tvrdým kritikom súčasnej vlády.

Hnutie Socialisti.sk, ktoré Chmelár založil a neúspešne viedol do parlamentných volieb, na svojom facebookovom profile v pondelok (18.01.) ráno informovalo, že pedagóga prepustili.

Oficiálnym dôvodom, pre ktorý mali Chmelára prepustiť, bolo znižovanie počtu pracovných miest z dôvodu pandémie. „Ale je do očí bijúce, že nebol prepustený žiadny nekvalifikovaný pracovník, ale najväčší odborník na medzinárodnú bezpečnosť a dejiny štátu a práva, akého na tejto vysokej škole mali a ktorý sa tešil veľkému záujmu študentov,“ konštatuje Chmelárom založené hnutie v stanovisku.

Podľa toho, čo píšu Socialisti.sk na sociálnej sieti, mal byť Chmelár prepustený na základe priameho pokynu z ministerstva vnútra. To vedie nominant hnutia OĽaNO Roman Mikulec a práve OĽaNO, ale najmä jeho predsedu a premiéra Igora Matoviča Chmelár v uplynulých mesiacoch ostro kritizoval.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.