19. júla, 09:30

EÚ začala prístupové rokovania s Albánskom a Severným Macedónskom

EÚ začala prístupové rokovania s Albánskom a Severným MacedónskomZľava český premiér Petr Fiala, macedónsky premiér Dimitar Kovačevski, albánsky premiér Edi Rama a predsedníčka EK Ursula von der Leyenová po otvorení prístupových rokovaní do EÚ so Severným Macedónskom a Albánskom. Foto: Twitter / Ursula von der Leyenová

Európska únia začala v utorok prístupové rokovania s Albánskom a Severným Macedónskom. Na sociálnej sieti Twitter to oznámila predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

„Tento historický okamih je vaším úspechom, výsledkom vašej tvrdej práce,“ uviedla šéfka EK na Twitteri. „EK vás pri tom celý čas podporovala. Budeme tak robiť aj naďalej,“ dodala.

Von der Leyenová zablahoželala albánskemu premiérovi Edimu Ramovi a predsedovi vlády Severného Macedónska Dimitarovi Kovačevskému. „Na toto občania vašich krajín čakali tak dlho, tak tvrdo na tom pracovali – a toto je to, čo si zaslúžia,“ povedala šéfka EK v príhovore.

Členské štáty EÚ krok odobrili v pondelok. Oznámil to český premiér Petr Fiala ako líder predsedníckeho štátu v Rade EÚ. „Urobili sme ďalší dôležitý krok smerom k priblíženiu západného Balkánu k EÚ,“ dodal Fiala.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.