18. júla, 11:19

Baerbocková: Klimatická zmena je najväčší bezpečnostný problém na svete

Baerbocková: Klimatická zmena je najväčší bezpečnostný problém na sveteNemecká ministerka zahranièných vecí Annalena Baerbocková. Foto: TASR/AP

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková označila klimatickú zmenu za „najväčší bezpečnostný problém“ na svete. Uviedla tak v pondelok na medzinárodnej konferencii Petersberg Climate Dialogue.

„Klimatická kríza sa nezastavuje na hraniciach, preto ani naše riešenia sa nesmú zastaviť na hraniciach,“ uviedla Baerbocková. Dodala, že ruská invázia na Ukrajinu spôsobila, že boj s klimatickou zmenou sa posunul o krok dozadu. Informovali o tom viaceré svetové médiá.

Nemecká vláda na konferencii predstavila aj koncept, ktorý nazvala „svetový ochranný slnečník“. Zahŕňa rozvoj a posilnenie celosvetovej infraštruktúry poistenia a financovania klimatických rizík pre zraniteľné osoby a krajiny, uviedlo nemecké ministerstvo rozvoja.

„Otázkou nie je, či sa klimatická zmena uskutoční, ale aká bude častá, závažná a finančne náročná. A najmä – koho najviac zasiahne,“ uviedol predstaviteľ ministerstva rozvoja Jochen Flasbarth.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.