15. júla, 11:19

Vojna sa začala, odkazujú holandskí farmári. Chystajú celoštátnu blokádu dopravy

Vojna sa začala, odkazujú holandskí farmári. Chystajú celoštátnu blokádu dopravyFoto: Holandská polícia

Horiace balíky sena, streľba na traktor a blokovanie distribučných centier. Reakcia holandských farmárov na agresívnu zelenú politiku má vyvrcholiť zastavením dopravy v celej krajine.

Konflikt medzi holandskou vládou a miestnymi farmármi ani po niekoľkých týždňoch neustáva. Súčasťou masívnych protestov farmárov vyprovokovaných agresívnou zelenou politikou je aj celoštátna blokáda dopravy naplánovaná na piatok o 15:00, ako uvádza portál Irish Farmers Journal.

Symbolická akcia, počas ktorej nespokojní farmári plánujú zastaviť dopravu v celom Holandsku, potrvá pätnásť minút. Už predtým sa začali na sociálnych sieťach objavovať početné zábery ukazujúce blokádu diaľníc konvojmi traktorov či horiace stohy sena. Protestnú atmosféru dopĺňajú aj transparenty s nápisom “Vojna sa začala”. Výnimkou nie sú ani veľké kolóny traktorov a ďalšej poľnohospodárskej techniky, ktoré sa nápadne podobali takzvaným kanadským Konvojom slobody.

Ako píše Echo24, v súvislosti a protestami sa objavilo aj viacero falošných informácií. Patria medzi ne napríklad snímky z historicky najväčšieho holandského farmárskeho protestu z roku 2019, ktoré sú vydávané za súčasné protesty. Chybná sa tiež ukázala informácia, že si protestujúci farmári zaobstarali tank na blokovanie dopravy, alebo že sa k ich protestu pridali holandskí hasiči.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.