15. júla, 06:31

Ivana Trumpová zomrela na následky zranení, ktoré utrpela pri páde v byte

Ivana Trumpová zomrela na následky zranení, ktoré utrpela pri páde v byteIvana Trumpová v roku 2008. Foto: wikimedia/Manfred Werner CC BY-SA 3.0

AKTUALIZOVANÉ Vo veku 73 rokov zomrela Ivana Trumpová, rodená Zelníčková, bývalá manželka amerického exprezidenta Donalda Trumpa. Rozviedli sa v roku 1992. Je matkou najúspešnejších Trumpových detí.

„S veľkým zármutkom oznamujem všetkým, ktorí ju milovali, pričom ich je mnoho, že Ivana Trumpová zomrela vo svojom dome v meste New York,“ napísal Trump. „Bola to úžasná, krásna a ohromná žena, ktorá viedla inšpiratívny život. Jej pýchou a radosťou boli jej tri deti – Donald mladší, Ivanka, Eric. Bola na nich taká hrdá, ako sme na ňu boli hrdí my všetci. Odpočívaj v pokoji, Ivana!“ dodal na svojej sociálnej sieti Trump Social bývalý prezident.

Vyhlásenie k úmrtiu Trumpovej vydala aj jej rodina. „S hlbokým zármutkom oznamujeme, že nás opustila naša milovaná matka Ivana Trumpová. Naša matka bola neuveriteľnou ženou – obratnou podnikateľkou, športovkyňou svetového formátu, oslnivou kráskou, starostlivou matkou a priateľkou,“ uviedli pozostalí vo vyhlásení. „Utiekla pred komunizmom a prijala túto krajinu… Svojim deťom vštepovala pevnú vôľu, neoblomnosť, súcit aj odhodlanie. Bude nesmierne chýbať svojej matke, trom deťom a desiatim vnúčatám,“ dodali.

Ivana Trumpová zomrela na následky zranení, ktoré utrpela pri páde vo svojom byte. Potvrdil to v piatok hovorca mestského úradu súdneho lekára v New Yorku, uviedla agentúra DPA. Podľa hovorcu boli príčinou smrti 73-ročnej Trumpovej tupé nárazy do trupu. Polícia medzičasom uviedla, že Trumpová spadla vo svojom byte zo schodov. Naposledy ju videli v stredu popoludní.   

Na večeri podávanej Ronaldom Reaganom a jeho manželkou Nancy počas štátnej návštevy saudského kráľa Fahda v Bielom dome v roku 1985. Foto: wikimedia

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.