12. júla, 18:12

Omyl Michala Kaščáka, na Pohode to bolo inak

Omyl Michala Kaščáka, na Pohode to bolo inakMichal Kaščák. Foto: Radovan Stoklasa/TASR

Na festivale Pohoda došlo ku konfliktu medzi vyznávačmi LGBT ideológie a katolíckym biskupom Jozefom Haľkom. Šéf Pohody Michal Kaščák sa ospravedlnil za účasť biskupa na Pohode všetkým ľuďom, ktorých sa to dotklo. Okrem iného Kaščák povedal: „Mám informácie, že v snahách o rozhovor zo strany zástupcov menšín nezaznel zo strany biskupa názor smerujúci k pochopeniu alebo tolerancii. To je pre mňa veľkým sklamaním.“

Kaščákov problém spočíva v tom, že nemal informácie. Dostalo sa mu dezinformácií. Poďme si pripomenúť, čo všetko bolo súčasťou onej údajnej snahy o rozhovor.

Šlo o pripevnenie dúhovej vlajky na chatku, v ktorej sa biskup rozprával so záujemcami o rozhovor. Vlajku pripevnili tak, aby zakryla kríž. Zhromaždení biskupovi odporcovia sa nehodlali rozprávať. Biskupovi adresovali nevraživé, ironizujúce a zosmiešňujúce poznámky. Niektorí ho slovne vyháňali z Pohody, čo vidno zo statusov na sociálnych sieťach.

Pred chatkou si v podstate urobili malý dúhový pride. Na trávu nasprejovali heslo „Miluj blížneho svojho“. Inokedy na kríž, keď už nebol zakrytý vlajkou, prilepili LGBT nálepku. Biskupovi ironicky udelili „rozhrešenie“.

Hlavná časť incidentu sa konala v piatok podvečer, ale menšie konflikty iných jednotlivcov s biskupom sa vyskytovali aj v sobotu poobede.

Toto nie je žiadna snaha o rozhovor, ktorú spomínal Kaščák. To je agresívne správanie, obsadzovanie územia a nepokryté vyháňanie človeka, ktorý má jednoducho iný názor. Názor katolíckeho biskupa.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.