Podľa najnovšieho prieskumu verejnej mienky je strana Hlas-SD Petra Pellegriniho stále na čele rebríčka voličskej podpory politických strán na Slovensku. Hnutie OĽaNO premiéra Igora Matoviča stráca na Hlas takmer 7 percent.

Ak by sa parlamentné voľby na Slovensku konali na začiatku januára vyhrala by ich strana Hlas-SD s 21,7 percenta hlasov. Druhé by skončilo hnutie OĽaNO so 14,9 percenta. SaS by skončila tretia so ziskom 11,8 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median SK pre televíziu RTVS na vzorke 1001 respondentov. Prieskum sa konal od 7. do 13. januára.

Strana ĽSNS by skončila vo voľbách na štvrtom mieste. Získala by 9,2 percenta hlasov. Nasledoval by Smer-SD s 8,2 percenta a Progresívne Slovensko so ziskom 6,5 percenta. Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Sme rodina s podporou 5,6 percenta.

Strana Za ľudí by sa už do Národnej rady SR nedostala. Podľa prieskumu by získala v januári 4,4 percenta. KDH by skončilo so ziskom 3,7 percenta a maďarská strana SMK-MPK by mala 3,1 percenta. Pod hranicou troch percent by skončila Dobrá voľba, Vlasť a SNS.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.