11. júla, 12:46

Píšte všetci dúhovým perom. Katolíci podľa Kaščáka nepatria na Pohodu

Píšte všetci dúhovým perom. Katolíci podľa Kaščáka nepatria na PohoduFestival Pohoda. Foto: Radovan Stoklasa/TASR

Bratislavský biskup Jozef Haľko cez víkend na festivale Pohoda na vlastnej koži zistil, aká netolerantná je progresívna tolerancia. Kaščák a spol. po víkende vykázali katolíkov z Pohody a nám tým ukázali, že utláčanie katolíkov a všetkých, ktorí majú iné ako progresívne názory, môže rýchlo doraziť aj na Slovensko.

Tú kauzu už zachytil hádam každý – biskup Haľko mal cez víkend na festivale Pohoda svoj stánok, kde ponúkal možnosť spovede či duchovného rozhovoru. Niektorí účastníci podujatia tam po ňom pokrikovali, na spovednicu mu pribili dúhovú vlajku a v jej okolí zorganizovali malý dúhový pride.

Ak by to zostalo len pri tom, celú situáciu by sme mohli uzavrieť ako akciu zopár preafektovaných progresívnych jednotlivcov, ktorí nemajú šajnu o tom, čo je to tolerancia, za ktorú sa tak radi schovávajú.

Avšak po vyjadreniach Michala Kaščáka, riaditeľa festivalu Pohoda, sa celá kauza posunula na inú úroveň. Kaščák totiž nie je nejaký pubertálny výrastok či extrémistický progresívny aktivista, ale organizátor najväčšieho slovenského festivalu, ktorý navštevujú desaťtisíce ľudí, a pomerne významnou postavou slovenskej kultúry.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.