6. júla, 17:23

Sulík: Matovič rozoštval celú spoločnosť a ničí Slovensko. SaS vypovedala koaličnú zmluvu a chce jeho odchod

Sulík: Matovič rozoštval celú spoločnosť a ničí Slovensko. SaS vypovedala koaličnú zmluvu a chce jeho odchodFoto: J. Novák/TASR

AKTUALIZOVANÉ SaS vypovedala koaličnú zmluvu, od Hegera očakáva návrh novej koaličnej zmluvy a odchod Igora Matoviča z vlády do 31. augusta. Ak k tomu nedôjde, štyria ministri SaS podajú demisiu.

SaS predloží svoje požiadavky premiérovi Hegerovi a bude čakať na jeho ďalšie kroky, v ideálnom prípade návrh na nové znenie koaličnej zmluvy. Ak k tomu nepríde do 31. augusta, štyria ministri podajú demisiu a SaS opustí vládu, odchod bude sporiadaný.

Sulíkova strana prijala toto rozhodnutie jednohlasne, svoj postup s nikým nekoordinovala. „Je to autonómne rozhodnutie republikovej rady,“ dodal predseda SaS s tým, že sa pri rozhodnutí neradil s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

„Takto sa pri najlepšej vôli nedá pokračovať,“ povedal na úvod dnešnej tlačovej besedy Richard Sulík. SaS sa podľa neho rozhodla vypovedať koaličnú zmluvu, aby vznikla šanca na vytvorenie novej koaličnej zmluvy. Hlavnou, aj keď nie jedinou podmienkou SaS v prípade novej koaličnej zmluvy bude, že Igor Matovič nebude členom vlády. Jeho účasť na koaličných radách nepovažuje Sulík za taký problém. „Možno tam nebudem chodiť ja,“ vyhlásil.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.