V nedeľu pokračuje miniséria Božena alebo dokudráma Slovenský panteón. Ak má niekto chuť na film, tak odporúčame mysteriózny thriller.

V nedeľu sa na Jednotke uvedie ďalšia časť z cyklu Slovenský panteón. Nedeľná dokudráma s moderátorom deja Štefanom Chrappom bude o Jurajovi Jánošíkovi, považovaného za nášho národného hrdinu, alebo aj najznámejšieho zbojníka. Ako každé dieťa vie, Juraj Jánošík bohatým bral a chudobným dával. Jeho dátum narodenia nie je presne známy, ale odhaduje sa medzi 23. januárom až májom 1688. Juraj Jánošík zomrel popravením v roku 1713. V dokudráme si Juraja Jánošíka zahrá jeho menovec herec Juraj Bača. Slovenský panteón začne o 20:30 na Jednotke.

V nedeľu večer pokračuje aj miniséria Božena. V tejto tretej časti si už Boženu zahrá Aňa Geislerová. Dej príbehu sa posunul už do roku 1847, keď sa Josef, Boženin manžel, stal uznávaným finančným komisárom a Božena zas obávanou redaktorkou spravodajstva v Havlíčkových novinách. Manželia majú spoločné ciele, podporujú českú vec a väčšiu emancipáciu Čechov. Patria medzi silné páry, až kým nepríde revolúcia. Na ČT1 sa Božena predstaví o 20:10. Ak si chcete prečítať kritiku seriálu, odporúčam text Jiřího Peňása, ktorému vadí, že sa autorky pozerajú na Boženu príliš súčasnými očami.

Ešte jeden tip na nedeľný večer – mysteriózny thriller Wind River, odvysiela ho TV JOJ o 20:35. Stopár Cory Lambert nájde zamrznuté telo 18-ročnej Natálie. Natália nebola veľmi oblečená, bola naboso a na tele mala podliatiny. Do prípadu prichádza FBI, ktorá pošle do tejto chladnej indiánskej rezervácie neskúsenú agentku Janu. Tá zistila, že dievča mala nového priateľa, ktorého meno nepoznal ani jej otec. Natália bola znásilnená, ale zomrela na podchladenie, teda jej smrť nemôžu ďalej vyšetrovať. Agentke Jane to nedá a vyšetruje na vlastnú päsť spolu so stopárom Corym, ktorý jej prezrádza, že jeho dcéra zomrela pred troma rokmi.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.