So stanoviskom vystúpili predstavitelia strany tesne pred rokovaním vlády.

Predsedníčka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová sa tesne pred rokovaním vlády vyslovila proti plošnému testovaniu, ktoré presadzuje predseda vlády a šéf OĽaNO Igor Matovič. Strana uprednostňuje testovanie v regiónoch, ktoré sú najviac ohrozené. Sem zaradila 30 až 40 slovenských okresov.

Ohlasované celoplošné testovanie na Slovensku označil podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga za mrhanie energiou a zdrojmi. Na tom sa podľa neho zhoduje vedecká a odborná komunita.

Popri testovaní v najohrozenejších regiónoch presadzuje strana Za ľudí podporu testovania vo firmách. Treba im zabezpečiť testy a pokryť náklady na testovanie. Upozorňuje, že na Slovensku sa pohybuje zhruba milión ľudí, ktorí cestujú do zamestnania.

Podľa Remišovej treba zabezpečiť dostatok odberných miest v regiónoch. V tých najohrozenejších by sa malo testovanie zintenzívniť. Strana je za dôslednejšiu kontrolu dodržiavania protiepidemických opatrení.

Remišová sa jednoznačne nevyjadrila k otázke, ako sa strana zachová, ak vláda predsa schváli celoplošné testovanie. Naznačila, že aspoň postupnými krokmi hodlá presadzovať predstavy strany.

(joh)

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.