4. júla, 19:30

Ruské úrady poslali kritickú novinárku do psychiatrickej liečebne

Ruské úrady poslali kritickú novinárku do psychiatrickej liečebneMarija Ponomarenková na súde dňa 27. 4. 2022. Zdroj: SOTAvision, https://www.youtube.com/watch?v=CiEQ1TwoRNI

Matka dvoch detí by v ústave mala stráviť približne mesiac. Okrem toho jej však stále hrozí desať rokov vo väzení za šírenie údajne „nepravdivých“ informácií o vojne na Ukrajine.

Korešpondentku spravodajského portálu RusNews Mariju Ponomarenkovú zadržali 27. apríla krátko pred tým, než sa s ňou malo začať pojednávanie vo veci „šírenia nepravdivých informácií“ o vojne na Ukrajine. Dopustiť sa ho mala na sociálnych sieťach.

Portál RusNews následne v sobotu informoval, že Pomomarenkovú previezli z cely predbežného zadržania v meste Barnaul v Altajskom kraji do Altajskej okresnej klinicko-psychiatrickej nemocnice. Ako uviedol Ponomarenkovej advokát, novinárka by mala v psychiatrickej nemocnici stráviť približne mesiac.

Podľa slov novosibírskej aktivistky Jany Drobnochodovej nemôže Ponomarensková písať listy svojej rodine ani prijímať návštevy, pričom má dovolené len stretnutia so svojím advokátom.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.