1. júla, 16:42

Tipy na víkend: Začínajú premietať letné kiná, opera Peter a Lucia a odporúčanie na film z Netflixu

Tipy na víkend: Začínajú premietať letné kiná, opera Peter a Lucia a odporúčanie na film z NetflixuLetné kino Art kino BAX. Foto: TASR/Pavol Zachar

Pravidelný prehľad z ponuky filmov, seriálov a iných kultúrnych udalostí na víkend pripravuje Mária Koterbová.

PIATOK

Film nakrútený podľa skutočných udalostí, ktoré sa odohrali v roku 1975 vo Francúzsku. Sudcu Pierra Michela premiestnia do Marseille, kam prichádza s celou rodinou. Dostáva na stôl prípad mafiánskej skupiny, ktorá sa zameriava hlavne na drogovú činnosť. Ak chce Michel nejaké výsledky, v južanskom francúzskom meste musí zmeniť svoje praktiky. Doteraz bol úspešný, keď sa mu podarilo odsúdiť takmer 70 priekupníkov s drogami. Film Marseillská spojka je pripravený o 22:05 na Jednotke.

Ďalším filmom, ktorý si môžete v piatok pozrieť, sú Vlastníci. V roku 2019 získal niekoľko ocenení na Českom levovi. V príbehu sa nájdu hlavne tí, ktorí bývajú v činžiakoch a majú spoločné schôdze nájomníkov bytov. Na nich sa snažia dohodnúť a rozhodnúť, ako to bude so správou budovy. Na schôdzi sa stretnú rôzne charaktery, a preto nebude núdza o vtipné momenty. Film sa začne o 22:30 na TV JOJ.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.