1. júla, 13:41

Nicholsonová a ďalší liberáli žiadajú zamedziť pro-liferom vstup do europarlamentu

Nicholsonová a ďalší liberáli žiadajú zamedziť pro-liferom vstup do europarlamentuEurópsky parlament, Brusel. Foto: TASR/AP

Liberálni europoslanci predložili návrh, ktorý zakazuje pro-life organizáciám lobovať v Európskom parlamente. Zo Slovenska sa k výzve pripojila Lucia Ďuriš Nicholsonová. Predsedníčka Kresťanskej únie Anna Záborská hovorí o extrémistickej výzve, ktorá je pre demokratickú spoločnosť neprijateľná.

Debata o umelých potratoch sa spoza veľkej mláky presúva na starý kontinent. Niektorí europoslanci požadujú, aby skupiny proti potratom nemali prístup do rokovacích sál v Bruseli a Štrasburgu.

„Píšeme, aby sme vyzvali na okamžité odobratie akreditácie lobistov napojených na radikálne konzervatívne mimovládne organizácie proti potratom v priestoroch Európskeho parlamentu,“ začína list adresovaný predsedníčke europarlamentu holandská politička Samira Rafaelaová z progresívneho klubu Renew Europe. Pod výzvu sa pritom podpísala aj slovenská europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Niekdajšia politička SaS patrí spolu s tromi slovenskými europoslancami Progresívneho Slovenska práve do frakcie Renew Europe. Ide o štvrtú najväčšiu stranu v 750-člennom Európskom parlamente (EP), kde ju zastupuje 103 poslancov.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.