2. júla, 06:19

Prijímanie pre kontroverznú Pelosiovú vo Vatikáne je znak pápežovej neochoty zakazovať eucharistiu, píšu vatikanisti

Prijímanie pre kontroverznú Pelosiovú vo Vatikáne je znak pápežovej neochoty zakazovať eucharistiu, píšu vatikanistiPredsedníčka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová a jej manžel Paul Pelosi počas svätej omše v Katedrále apoštola Matúša. Foto: TASR/AP

Eucharistia pre kontroverznú pro-choice katolíčku Nancy Pelosiovú na pápežskej omši je najmä pre amerických vatikanistov, samozrejme, téma číslo jeden. Vatikánsky denník cituje Slovákov Róberta Letza a Petra Slepčana pri obrane pápeža Pia XII. počas druhej svetovej vojny.

To, že predsedníčka Snemovne reprezentantov v USA Nancy Pelosiová dostala na pápežskej omši prijímanie, nie je prekvapením, no možno predzvesťou, uvažujú americkí vatikanisti. Je otvorene pro-choice katolíčka a medzi Američanmi s rovnakým vierovyznaním sa vníma veľmi kontroverzne. Pre jej vytrvalú obhajobu umelého prerušenia tehotenstva, ktoré katolícka cirkev považuje za vážny hriech, jej arcibiskup San Francisca zakázal prijímať eucharistiu v domovskej arcidiecéze. „Nedostala ju doma, prišla si po ňu do Vatikánu“, kde „je vítaná“, napísali niektoré médiá, no spomínaný zákaz sa týka len územia sanfranciskej cirkevnej oblasti.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.