2. júla, 12:11

Jane’s Revenge a Ruth Sent Us. Dve organizácie, ktoré beztrestne terorizujú konzervatívcov v Amerike

Jane’s Revenge a Ruth Sent Us. Dve organizácie, ktoré beztrestne terorizujú konzervatívcov v AmerikeAk nie sú zabezpečené potraty, nie ste v bezpečí ani vy. Hrozba, ktorú šíri organizácia Pomsta Jane, Jane´s Revenge. Foto: screenshot/FB

Amerika je opäť na nohách, protesty sú často vulgárne a násilné. V niečom to pripomína hnutie Black Lives Matter, ktorého priaznivci beztrestne rabovali a ničili mestá. Teraz sa podobne správajú viaceré propotratové skupiny. Pre ich besnenie sa Američania boja chodiť do kostolov a pracovníci pro-life centier do práce. Najznámejšie z nich sú Jane’s Revenge a Ruth Sent Us. O tom, odkiaľ sa vzali a prečo sú nebezpečné, píše Michal Čop.

Obe sa zhodujú na tom, že pokojné protesty nestačia. Jedna terorizuje centrá na pomoc matkám a cirkevné inštitúcie, druhá zase sudcov Najvyššieho súdu. Ak by niekto podpálil niekoľko LGBT centier a potom vydal výzvu, že ďalšie útoky budú ešte tvrdšie, americké médiá, úrady aj politici by sa išli zblázniť. Keď sa to deje voči konzervatívcom a kresťanom, prejde sa to mlčaním, aj keď sa radikálnosť stupňuje. Takto v USA pôsobia organizácie Jane’s Revenge (Pomsta Jane) a Ruth Sent Us (Poslala nás Ruth).

Jane’s revenge

Jane’s revenge je najradikálnejšou potratovou skupinou v USA. Prvé informácie o nej sa objavili na deň matiek 8. mája, keď táto skupina spáchala prvý útok na pro-life centrum s názvom Wisconsin Family Action, na ktorom rozbila okná a podpálila kanceláriu. Jej príslušníci na stenu budovy nasprejovali odkazy, ktoré sa neskôr objavovali pri všetkých ich útokoch a stali sa mottom ich hnutia. Ich odkaz je jasný: „Pokiaľ nebudú zabezpečené potraty, nebudete v bezpečí ani vy,“ bolo napísané na jednej zo stien budovy. Okrem tohto nadpisu používajú členovia tejto skupiny taktiež heslá, ako „Bola tu Jane“ alebo priamo názov skupiny „Jane’s Revenge“, teda Pomsta Jane (na čo tento názov odkazuje, o tom nižšie).

Foto: Facebook.com/Wisconsin Family Action

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.