Projekt Godzone po niekoľkých ročníkoch novembrovej Godzone tour prišiel s filmom To, na čom záleží, ktorý plánované tohtoročné turné plnohodnotne zastúpil. Nedávno vydali rovnomenný hudobný album, ktorý poslucháčom prináša hudobnú časť zážitku. 

Máloktorý slovenský (hudobný) projekt je takým príkladom toho, „ako sa to má robiť“, ako projekt Godzone. A keďže novembrové evanjelizačné turné každý rok priláka viac a viac ľudí, tento rok visela vo vzduchu otázka, ako zapôsobí celovečerný koncertný film, ktorý sa stal náhradou tradičnej Godzone tour. Dnes už vieme, že urobil dobrý dojem a počas premietacieho víkendu ho v live premiére sledovalo takmer 40 tisíc ľudí. Deväť skladieb z tohto filmu teraz vychádza ako hudobný album s názvom To, na čom záleží a stojí za vašu pozornosť, či ste spomínaný film v decembri videli, alebo nie. 

Nahrávka sa začína kúzelnou verziou skladby Jar z Vivaldiho Štyroch ročných období v rekompozícii Maxa Richtera. Keď sa zrazu ozve hlas rozprávača, máte pocit, že ste sa ocitli na začiatku veľkého príbehu. Nasledujúca Nebudem sa báť je plnotučnou skladbou, ktorá v priestore niekoľkých minút s muzikálnou zručnosťou vystrieda niekoľko polôh a atmosfér. Hoci sa rovnaká skladba nachádza aj na minuloročnom zázname z Godzone tour, dočkáme sa nových nápadov. 

Aj ďalšia skladba, Pre teba áno, je spracovaná výnimočne – úprava pre sláky a klavír spolu s hlasom Dávida Lipovského (syn Mariána Lipovského, lídra kapely Timothy, pozn. aut.) a aj klasické intermezzo sú svieže a hudobne príťažlivé. V tejto chvíli si uvedomíte, že každá pieseň na albume je do detailov premysleným a kompaktným dielom. Zároveň sa však trochu vytratí súvis a rozprávač z úvodu, ktorý by jednotlivé časti spájal a lepil do veľkého celku, začne trochu chýbať. 

Foto: facebook/Godzone

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.