Chcete tvoriť riadenú ekonomiku socialistickej totality? Dnes už pre to nemusíte robiť „víťazný" február alebo november, ale stačí vám zapnúť si hru od slovenskej vývojárskej firmy, ktorá so svojím simulátorom komunistickej diktatúry preráža vo svete.

Počítačové hry sú dnes bežná súčasť nášho života. Neštítia sa ich muži ani ženy, mladá či stará generácia. Mnoho z nás si istotne už niečo v živote zahralo, pričom nenadarmo ide o priemysel, ktorý v súčasnosti generuje miliardy eur po celom svete. Svoju stopu v ňom nechávajú aj Slováci. Príkladom môže byť hra Workers and resources: Soviet republic od spoločnosti z Košíc. Sami sme si ju zahrali a vyspovedali aj jej tvorcu, Petra Adamčíka z firmy 3Division.

Panelové domy, ťažký priemysel, pamätníky s kosákom a kladivom či sochy Vladimíra Iľjiča Lenina. Vitajte v sovietskej republike. Našťastie len v tej virtuálnej.

Za titulom stojí programátor Peter Adamčík, ktorý tvorí hry už od strednej školy. Má teda prakticky 20-ročnú prax, pričom sa vývoju počítačových hier venuje profesionálne už 15 rokov. Prvotne sa venoval leteckým hrám, avšak pred pár rokmi sa rozhodol pustiť do ambicióznejšieho projektu.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.