29. júna, 11:10

Ďalší trapas Remišovej. Omylom zverejnila heslo nalepené na notebooku

Ďalší trapas Remišovej. Omylom zverejnila heslo nalepené na notebookuNa snímke vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) počas tlačovej konferencie v stredu 11. mája 2022 v Bratislave. Foto: TASR/Pavol Zachar

Šéfka rezortu informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) má na svojom konte ďalší trapas. Na svojom profile na sociálnej sieti zverejnila krátke video, na ktorom je vidno žltý štítok nalepený na notebooku s napísaným heslom. Remišová hovorí o zbytočnej hystérii.

Veronika Remišová vystúpila na medzinárodnej konferencii World Urban Forum v poľských Katowiciach. Ako správna politička sa tým pochválila na sociálnej sieti, kde zverejnila krátke video so záberom na notebook s otvorenou prezentáciou. Okrem prezentácie je však na videu vidieť aj nalepený žltý štítok s nápisom: Heslo: Mirri2020.

Okrem toho, že predsedníčka strany Za ľudí nechtiac prezradila svojim sledovateľom heslo od notebooku patriaceho jej ministerstvu, je zarážajúca najmä jednoduchosť hesla. Prirodzeným predpokladom je, že štátne inštitúcie, najmä ak ide o rezort informatizácie, majú svoje zariadenia, v ktorých sa môžu nachádzať dôležité informácie, dôkladne zabezpečené.

Heslo od spomínaného notebooku je však jednoduché až triviálne, keďže odkazuje na zaužívanú skratku ministerstva (Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie) a rok, kedy bol pôvodný úrad pretransformovaný na samostatné ministerstvo. To môže okrem iného naznačovať aj to, že sa heslo už dlhšiu dobu nemenilo, čo na úrovni zabezpečenia tiež nepridáva.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.