26. júna, 15:06

Kollár podá návrh na skrátenie volebného obdobia. Po voľbách si vie predstaviť vládu s Pellegrinim

Kollár podá návrh na skrátenie volebného obdobia. Po voľbách si vie predstaviť vládu s PellegrinimBoris Kollár. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Hoci sa začínajú letné prázdniny, zdá sa, že leto bude plné politiky. Boris Kollár oznámil niečo, čo môže viesť k rýchlej zmene pomerov na Slovensku.

Predseda parlamentu a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár podá do 25. augusta návrh ústavného zákona, ktorý by umožnil skrátenie volebného obdobia. Uviedol to v relácii TV Markíza Na telo.

Sme rodina by podľa neho takýto zákon podporila aj vtedy, ak by ho predložila opozícia. „Keď takýto návrh bude, tak ho podporím, aj keby som mal položiť koaličnú zmluvu,“ skonštatoval. Poslanec a podpredseda opozičnej strany Hlas Richard Raši Kollárovi pripomenul, že v minulosti takýto návrh nepodporil.

Raši za Hlas vyhlásil, že podporuje petičnú akciu za referendum, ktorú inicioval opozičný Smer. Vládu skritizoval okrem iného za nedostatočnú pomoc pred infláciou. „Táto situácia sa dotýka každého z nás,“ skonštatoval. Protiinflačný balíček sa podľa neho nedotkol najzraniteľnejších skupín, a to seniorov.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.