24. júna, 15:26

Tipy na víkend: Elvis v kine, Letné gala SND na ukončenie sezóny a prezentácia fotografa Matúša Zajaca

Tipy na víkend: Elvis v kine, Letné gala SND na ukončenie sezóny a prezentácia fotografa Matúša ZajacaFilm Elvis. Foto: reprofoto/youtube

Pravidelný prehľad z ponuky filmov, seriálov a iných kultúrnych udalostí na víkend pripravuje Mária Koterbová.

PIATOK

Lou je malý losangeleský zlodej, ktorý si takto privyrába na živobytie. Raz sa stáva svedkom nehody a na miesto činu prichádzajú nezávislí reportéri, ktorí celú situáciu nafotia. Lou sa od nich dozvie, že takéto fotky potom predávajú do médií. Zaujme ho to a chce to robiť tiež. Kúpi si techniku a začne podobné udalosti fotiť. No pre lepšie zábery je ochotný urobiť čokoľvek, napríklad aj hýbať telom mŕtvoly. A veľmi jednoducho tak opúšťa úlohu nezávislého pozorovateľa. Film Sliedič z roku 2014 je pripravený o 22:15 na Jednotke.

Russell Crowe ako John Brennan vedie usporiadaný život. Je ženatý s Larou a majú syna. Ich šťastné manželstvo sa však skončí, keď Laru obvinia a následne odsúdia za vraždu svojej nadriadenej. John sa nechce zmieriť s rozsudkom, podľa ktorého by jeho žena mala stráviť vo väzení dvadsať rokov. Stretne sa preto s bývalým trestancom, ktorému sa podarilo utiecť zo stráženého väzenia. Pripravuje sa na niečo podobné, aby svoju ženu zachránil. No všetko má svoju cenu a John sa stáva zločincom na úteku. Film Tri dni k slobode odvysiela Markíza o 22:45.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.