24. júna, 12:31

Ďalší zvláštny prípad v pozadí svedka Tigra

Ďalší zvláštny prípad v pozadí svedka TigraPeter Petrov na policajnej fotografii. Foto: Ministerstvo vnútra SR

V pozadí takzvanej „vojny“ medzi bezpečnostnými zložkami sa odohráva ďalší pozoruhodný prípad, ktorý mediálne neprávom zapadol pod povrch. Polícia stíha vyšetrovateľa NAKA Tomáša Emmela, ktorému sa svedok z mafiánskeho prostredia Peter Petrov, prezývaný Tiger, mal priznať, že si pri svojich svedectvách vymýšľa. Tento prípad približuje pozadie vyšetrovania inšpekcie, ktorá Petrova podozrievala, že koriguje svoje svedectvá a manipuluje výpoveďami iných svedkov, aby si získal výhody v trestnom konaní.

Vyšetrovateľ Tomáš Emmel je od konca mája stíhaný za korupciu a za zneužívanie právomocí. Udal ho práve spolupracujúci svedok Peter Petrov, od ktorého mal vraj vziať úplatok v podobe odmeny za architekta. Proti Emmelovi vypovedal aj ďalší „kajúcnik“ Bernard Slobodník – vraj vzal úplatok 2 500 eur za to, že zabrzdí vyšetrovanie Štefana Žigu, príbuzného exministra Petra Žigu (Hlas).

Emmel obvinenia odmieta. Podľa jeho slov pre noviny.sk prípad karuselového podvodu, v ktorom figuruje Štefan Žiga, zdedil a bol v poradí už štvrtým vyšetrovateľom, ktorý kauzu vyšetroval. Nie je teda zodpovedný za to, že sa vyšetrovanie vlieklo. Štefana Žigu obvinili z karuselového podvodu koncom roka 2020.

Druhé obvinenie proti Emmelovi spočíva v tom, že tento elitný policajt NAKA mal prezradiť Petrovovi, že si polícia čoskoro príde po jeho účtovníctvo, v dôsledku čoho bola akcia zmarená. Petrov tak dostal čas sa na záťah vopred pripraviť a polícii sa tým pádom nepodarilo zabezpečiť dôkazy. Petrov tvrdí, že Emmelovi ako odmenu za túto službu preplatil faktúru od architekta za stavebný projekt na jeho chatu v hodnote osemtisíc eur.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.