23. júna, 06:29

Matovičov problém nie sú fašisti. Je ním on sám

Matovičov problém nie sú fašisti. Je ním on sámMinister financií SR Igor Matovič a vľavo poslanec parlamentu SR György Gyimesi (obaja OĽaNO) po hlasovaní financovania voľného času dieťaťa, ktoré poslanci NR SR schválili aj po vrátení prezidentkou 22. júna 2022 v Bratislave. Národná rada (NR) SR v stredu prelomila veto prezidentky SR Zuzany Čaputovej v prípade zákona o financovaní voľného času dieťaťa. Zákon schválilo plénum v pôvodnom znení a odmietlo pripomienky hlavy štátu. FOTO TASR - Martin Baumann

Reči o hlasovaní „s fašistami“ sú len mediálnou hrou, ktorá by sa rýchlo skončila. Nebyť Matovičovho podrezaného jazyka.

Po prelomení veta prezidentky sa strhla mediálna hystéria, ktorá mala byť postavená na údajnom hlasovaní väčšiny koalície s kotlebovcami, ktorých mainstreamové médiá radi nazývajú „fašisti“.

Hneď po hlasovaní médiá odchytili nešťastného poslanca Čekovského z OĽaNO, ktorý ešte nedávno vyhlasoval, že má problém „hlasovať s fašistami,“ no včera otočil. Nahnevané reportérky na neho útočili a jemu sa veľmi nedarilo hľadať slová. Ten výraz tváre hovoril za všetko.

Kamery nám ukázali aj zádumčivého Juraja Šeligu, ktorý prelomenie veta nazval prekročením rubikonu a nahlas premýšľal, či má ešte zmysel ostávať v koalícii. Rozhovor zakončil tým, že sa musí porozprávať s premiérom a radšej nebude dávať veľké vyhlásenia.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.